Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 175. yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 175. yıl dönümü
Okunma Sayısı: 28936

Belediye Başkanımız Uzm. Dr. Hüseyin Atlı, Türk Polis Teşkilatı’nın 175'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkanımız mesajında; 10 Nisan 1845'te kurulan emniyet teşkilatımız yaklaşık iki asırdır vatan toprağının her yerinde huzur ve güvenliğin sağlanması, temel hak ve hürriyetlerinin korunması, devlet otoritesinin tesisi gibi birçok hayati görevi üstlenmektedir.
Polis Teşkilatımız "Halkımızın huzuru ve güveni için asayiş, terör, kaçakçılık gibi daha birçok alanda mesai mefhumu gözetmeksizin görevini en iyi şekilde yapmaktadır.
Bulaşıcı hastalık salgını dolayısıyla toplumsal olarak yaşadığımız bu zor zamanlarda verdiğimiz mücadelede Polis Teşkilatımız her zaman olduğu gibi fedakârlıkla vatandaşlarına destek vermektedir.
Milletimizin huzur ve emniyetinin sağlanması için canla başla çalışıp görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan Türk Polis Teşkilatımızın 175. nci Kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, tüm polislerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.