MİNNET VE ÖZLEMLE ANIYORUZ.
MİNNET VE ÖZLEMLE ANIYORUZ.
Okunma Sayısı: 21773

Belediye Başkanımız Uzm. Dr. Hüseyin Atlı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkanımız Mesajında; Atatürk’ün mazlum milletler için kurtuluşun ve bağımsızlığın sembolü olduğunu belirterek; “Kurtuluş Savaşımızın eşsiz başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümde minnet ve özlemle anıyoruz.
Mazlum milletler için kurtuluşun, bağımsızlığın ve egemenliğin hem kahramanı hem de sembolü olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82. yıl dönümünde de fikirleri, devrimleri, ilke ve kararlılığıyla, bizim çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma, gerçek anlamda demokrasiye geçme, kadın erkek eşitliğini sağlama, sosyal hukuk devletini hayata geçirme ve kimsesizlerin kimsesi olma mücadelemize önderlik etmektedir.
Bize başta Cumhuriyet olmak üzere sonsuza kadar kararlılıkla savunup koruyacağımız emanetler bırakan Aziz Atamızın manevi huzurunda emanetlerinin bekçisi olacağımıza, Misak-ı Milli sınırlarımızın bölünmez bütünlüğü içinde Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağımıza söz veriyoruz. ” dedi.