19 Eylül Gaziler Gününü Kutladık
19 Eylül Gaziler Gününü Kutladık
Okunma Sayısı: 10312

Tüm şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden gazilerimizin manevi huzurlarında saygı ile eğiliyoruz.

İlçemizde 19 Eylül Gaziler Günü Kutlaması saat:11.00’da Dörtyol Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başladı.
Törene Çay Kaymakam Vekili Sultandağı Kaymakamı Önder Koç, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı J. Tğm. Murat Çakır, İlçe Emniyet Müdür vekili Ahmet Geyik, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Kıbrıs ve Güneydoğu Gazileri ile vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı J. Astsb. Hava Yazıcı yaptı.
Yazıcı konuşmasında; Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin yanı sıra, Kore Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin var oluş mücadelesinde v iç güvenlik harekâtı sonucunda kazanılan zaferlerden dolayı gazilerimizi onurlandırdığımız gündür. Dün olduğu gibi bugünde aynı inançla, bu aziz vatanın birliği ve bölünmez bütünlüğü ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı er zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız. Vatanımızın kurtuluşunda düşmanla amansız mücadele eden malul veya gazi olarak hayat mücadelesi veren değerli gazilerimize sahip çıkmak ve onlara saygılı olmak milletimizin tarihine ve mazisine bağlılığın bir ifadesidir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için toprağa düşen tüm şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden gazilerimizin manevi huzurlarında saygı ile eğilir, sevgi ve şükranlarımızı sunarız dedi.  
Dörtyol’daki tören sonunda Çay Kaymakam Vekili Sultandağı Kaymakamı Önder Koç 19 Eylül Gaziler Günü tebriklerini İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde kabul etti.