İlçemizde Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
İlçemizde Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Okunma Sayısı: 23567

Cumhuriyetimizin 96. ncı kuruluş yıldönümü ilçemizde coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyetimizin 96. ncı kuruluş yıldönümü Dörtyol Meydanında coşkuyla kutlandı. İlçe Kaymakamımız, Belediye Başkanımızla birlikte öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Kaymakamı Sn. Mehmet Miraç Topaloğlu yaptı.
Topaloğlu konuşmasında; Tarih açık bir şekilde göstermiştir ki; Büyük Türk Milletinin bekasının ve çağdaş dünyada hak ettiği yeri almasının yegâne biçimi Cumhuriyettir. Binlerce yıllık şanlı tarihimiz boyunca her dem yeniden doğuşlara ve şanlı yürüyüşlere imza atmış olan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere şanlı ecdadımızı kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi kahraman gazilerimizi rahmet minnet ve şükranla yâd ediyor, Yüce Türk Milletinin, Çaylı Hemşerilerimin, Umudumuz ve Yarınlarımız olan çocuklarımızın, gençlerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor sevgi ve saygılar sunuyorum dedi.  
Günün anlam ve önemiyle ilgili şiirler okundu. Atatürk ortaokulu folklor ekibi tarafından halk oyunları sergilendi. Bilek güreşi final turnuvası yapıldı. Cumhuriyet Bayramıyla ilgili müsabakalarda dereceye girenlere ödülleri verilmesinin ardından tören geçişiyle program sona erdi.